ZDOBĄDŹ WIEDZĘ
PROFESJONALISTÓW
Oglądaj, odkrywaj i wykorzystaj
wiedzę od MASTERN w swojej
karierze.
Dla kogo lekcja?
Dla architektów, projektantów
i kreślarzy
Z podstawową lub średniozaawansowaną znajomością oprogramowania CAD. Pragnących stać się profesjonalistami dysponującymi wiedzą i umiejętnościami dotychczas zdobywanymi poprzez wieloletnią pracę w programie.
Dla techników i inżynierów
Wykorzystujących dokumentacje techniczną, projekty budowlane, plany przestrzenne. Dla tych którzy chcą zdobyć umiejętności edycji czy korekty projektów bez konieczności odbycia żmudnych i czasochłonnych studiów lub teoretycznych kursów. Tylko przydatna i praktyczna wiedza.
Dla prowadzących kursy
i nauczycieli przedmiotów technicznych
Dla wszystkich którzy prowadza wszelkiego rodzaju zajęcia edukacyjne i szkoleniowe, chcą podnieść i rozwinąć swoje umiejętności pracy w programie CAD oraz przygotować ciekawe zajęcia dla swoich studentów.
Dla studentów i absolwentów uczelni technicznych
Dla absolwentów uczelni technicznych, którzy szukają pracy i chcą mieć „mocną kartę w rękawie” w postaci niezastąpionej praktycznej wiedzy obsługi flagowego programu CAD.
Weź udział w kursie
Master kursu:
Robert Nowakowski
INSTRUKTOR GSTARCAD / AUTOCAD, AUTODESK CERTIFIED PROFESSIONAL

Od 1992 r. związany z tworzeniem dokumentacji technicznej jeszcze na desce kreślarskiej. Pamięta czasy zasychających rapidografów, kalki technicznej i taśmy „gęsia skórka”.

"Po latach pracy w biurach projektowych, małych firmach i wielkich zagranicznych korporacjach założyłem własną działalność szkoleniową. Wprowadzam standardy CAD do firm, przyspieszając, porządkując i usprawniając codzienną pracę biur projektowych. W 2010 r. uzyskałem licencję Autodesk Authorized Training Center Instructor. Przeprowadziłem ponad 12 000 godzin dydaktycznych szkoleń dla osób prywatnych, uczelni i firm. Posiadam własne autorskie materiały szkoleniowe. W rankingu Instruktorów CAD znajduję się w ścisłej czołówce w Polsce. Jako jedyny w Warszawie posiadam certyfikat Autodesk Certified Professional od wersji 2015 do najnowszej edycji programu."

Program lekcji
01.
Edycja polilinii
W pierwszej lekcji kursu na przykładzie kilku zadań, przedstawimy funkcję edycji polilinii, oraz metody segregacji informacji w warstwach, na których Ci zależy. Wykorzystana wiedza ułatwi i pozwoli zoptymalizować Twoją pracę w GstarCAD.
02.
Wybieranie obiektów
W tym odcinku wyjaśnimy jak zbiorowo wybierać i przycinać obiekty w projekcie przy pomocy funkcji TRIM i EXTRIM. Ponadto poznasz dwie ukryte funkcje w programie do precyzyjnego wyboru obiektów.
03.
Praca
z widokami
Widok jest bardzo wygodną funkcją przy dużych, czy skomplikowanych projektach, ponieważ umożliwia błyskawiczne i precyzyjne przenoszenie widoku na określony obszar rysunku. W tej części dowiesz się jak otworzyć wcześniej zdefiniowane widoki, oraz jak utworzyć nowy w Menadżerze widoków.
04.
Grupowanie obiektów
W tym odcinku przedstawimy funkcję grupowania obiektów. Grupy w GstarCAD służą jako zbiór elementów oznaczonych ramką i centralnym punktem bazowym, których celem jest zachowanie wzajemnych odległości i kątów między zgrupowanymi obiektami.
05.
Filtry i stany warstw
Filtry warstw są profesjonalnym narzędziem do zarządzania warstwami. W kolejnym odcinku poznasz jak działają filtry warstw, filtry grup warstw i menadżer stanów warstw.
06.
Szybki wybór, wybierz podobne
Dzięki funkcjom omówionym w tej lekcji będziesz w stanie przefiltrować elementy projektu zgodnie z ustalonymi warunkami filtrowania np. nazwa, kolor czy warstwa. Umożliwi Ci to szybki wybór i edycję tych elementów.
07.
Szablon DWT
Szablon DWT, zwany też rysunkiem prototypowym jest bazą zawierającą początkowe ustawienia dla nowego rysunku DWG.
08.
Wzory kreskowania
W tym odcinku kursu przedstawimy podstawowe opcje kreskowania, dodawanie do programu nowych wzorów kreskowań, ciekawe ustawienia w panelu opcji, oraz eksport swojego wyglądu interfejsu do pliku profilu .arg.
09.
Konwerter
warstw
W tej lekcji kursu przedstawimy konwerter warstw, który umożliwia szybką zmianę nazewnictwa warstw i wszystkich ustawień na nich zawartych. Narzędzie jest pomocne kiedy zastosowane są różne standardy CAD we współpracujących ze sobą pracowaniach.
10.
Parametry bloków dynamicznych
Bloki dynamiczne umożliwiają dodanie do obiektu parametrów i operacji, dzięki którym możemy np. wstawiać podobne obiekty, jednak ze zmienionymi wymiarami, w innej skali lub w odbiciu lustrzanym. Ta część kursu jest złożona z 4 odcinków i przedstawimy w niej jak poprawnie zdefiniować blok dynamiczny, wyjaśnimy czym jest parametr, oraz jakie parametry są dostępne w GstarCAD.
11.
Praca
z atrybutami
W tej lekcji przestawimy atrybuty, czyli teksty zapisane w bloku. Wyjaśnimy działanie atrybutu, pokażemy jak go zdefiniować, oraz wyodrębnić dane z atrybutów do tabeli.
12.
Xrefy - rastry,
DWG zbiorczy, eTransmit
W pierwszej części lekcji przedstawimy opcję załączania obrazów rastrowych i plików DWG do programu jako odnośniki, oraz pokażemy jak łatwo przeskalować wstawianie mapy. Następnie omówimy jedną z funkcji GstarCAD do przesłania gotowego projektu, umożliwiającą odtworzenie pliku w identycznych składowych jak u autora rysunku.
13.
Lispy, zmienne systemowe
W tej lekcji przedstawimy jak dodać do programu lispy, czyli makra napisane przez innych użytkowników, oraz omówimy zmienne systemowe.
14.
Wydruk rysunku
W tej części kursu przedstawimy jak przygotować na arkuszu papieru A3, rysunek z detalami do finalnego wydruku.
15.
Design Center
W ostatniej lekcji kursu przedstawimy narzędzie Design Center, czyli Centrum Projektowe, do zarządzania biblioteką bloków, warstw, i innych zasobów danego rysunku.
Tylko praktyczna wiedza
i doświadczenie branżowe
6 godzin materiałów lekcji
6 godzin profesjonalnych materiałów to dawka wiedzy, która poszerzy Twoje kompetencje. Praktyczne przykłady poparte doświadczeniem Masterów pozwolą Ci utrwalić wiedzę, wzmocnić swoją pozycję na rynku i odnieść sukces.
365 dni dostępu
do lekcji
Roczny dostęp do materiałów pozwoli Ci rozplanować naukę w wygodny sposób. Ucz się gdzie chcesz i kiedy chcesz. Niezależnie od miejsca w którym jesteś, możesz korzystać z MASTERN na każdym swoim urządzeniu.
Lekcja w języku polskim
Nasze kursy prowadzone są w języku polskim. Swoją wiedzą dzielą się specjaliści, którzy mają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i doświadczenie w praktyce. Dzięki temu zdobędziesz nie tylko wiele cennych informacji i wskazówek, ale również poznasz specyfikę rynku.
Certyfikat ukończenia kursu
Zwieńczeniem kursy jest test, który pozwoli Ci sprawdzić swoją wiedzę. Po jego zaliczeniu otrzymasz certyfikat od MASTERN. Warto podkreślić, że jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (nr wpisu 2.12/00231/2013)
Dostęp do
zamkniętej platformy
Specjalnie dla Ciebie utworzyliśmy zamkniętą platformę dla każdego kursu. Każdy kursant dostaje unikatowy Login i Hasło dostępu do kursów.
Cennik

SIMPLE

BOOST

599

netto
699

netto
5% taniej
777.00 zł
6 godzin materiałów kursu online
cennik
cennik
365 dni dostępu do kursu
cennik
cennik
Imienny certyfikat ukończenia kursu po zaliczeniu egzaminu

(dostępne 3 próby)

cennik
cennik
Dostęp do zamkniętej platformy
cennik
cennik
Bon rabatowy -5% na zakup dowolnego oprogramowania cad.sklep.pl
cennik
Weź udział
Warunki dostępu
Weź udział
Warunki dostępu
Indywidualna konsultacja
z Robertem Nowakowskim
Możesz umówić się na 60 min. rozmowy w formie wideo z wybranym Masterem.
299

netto
Warunki dostępu
Egzamin certyfikujący
Masz mozliwość przystąpienia do egzaminu i otrzymaniu certyfikatu który potwierdzi umiejętności bez konieczności kupowania kursu. Jedynie wymagane jest zaliczenie egzaminu z wynikiem minimum 80%.
199

netto
Warunki dostępu
Pakiet studencki
Każdy student zainteresowany udziałem w wybranym kursie, konsultacji lub egzaminie Mastern, może otrzymać rabat -10% od ceny końcowej, przy okazaniu ważnej legitymacji studenckiej.
-10%
Taniej w zestawie
Robert Nowakowski
CAD 2D – podstawy pracy w programie GstarCAD
Pakiet Simple
  • 8 godzin materiałów video
  • Imienny certyfikat
  • Kurs w języku polskim
Robert Nowakowski
CAD 2D – zaawansowana praca w GstarCAD
Pakiet Simple
  • 6 godzin materiałów video
  • Imienny certyfikat
  • Kurs w języku polskim
999

netto
1098

netto
Warunki dostępu
close
Dla uzyskania dostępu do kursu konieczne jest dokonanie płatności. Masz możliwość opłaty online poprzez Przelewy24 lub przelew bankowy. Udostępnienie swoich danych jest warunkiem koniecznym dla dostępu do kursu. Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymasz unikatowy login i hasło na podany przez Ciebie adres e-mail podczas dokonywania płatności. Dostęp jest ważny przez 365 dni.
Komentarze uczestników
Podziel się swoją opinią: info@mastern.pl
Filip K.
“Druga część kursu dotyczy bardziej zaawansowanej pracy w programie. Jest idealną kontynuacją stopnia pierwszego (polecam ukończyć oba stopnie bez względu na poziom znajomości programu). Kurs nie zawodzi jeśli chodzi o łatwość zdobycia wiedzy. Polecam.”
Ewa P.
“Przydatny kurs dla osób pracujących w GstarCAD. Na nowym stanowisku pracy musiałem przejść z AutoCAD’a na GS i właśnie dzięki kursowi Podstawowemu w zestawie z Zaawansowanym udało się zrobić to bezproblemowo i szybko.”
Adam I.
“Druga część kursu i tak samo jak poprzednia, wszystko jest bardzo szczegółowo omawiane, tak, że nawet największy laik, po szkoleniu będzie umiał obsługiwać ten program. Polecam każdemu.”
Bartek L.
“Kurs bardzo dobrze tłumaczący funkcje CADa, prowadzący z dobrą dykcją, kupiłem już mój drugi jego kurs.”
Arkadiusz M.
“Rzetelnie poprowadzony kurs.”
Krzysztof K.
“Świetny kurs zaawansowany. Polecam.”
Juliusz O.
“Bardzo fajne techniki cadowskie, polecam! Materiały fajnie omówione, stosowny egzamin i imienny certyfikat po ukończonym kursie.”
W celu dostarczania naszych usług, wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach, kliknij tutaj. Korzystanie z naszej witryny i aplikacji, traktowane jest jako zgoda na wykorzystywanie plików cookies.
Akceptuję